Hlavní navigace

E-shop s trvanlivými potravinami

• (neregistrovaný) 46.135.17.---

22. 7. 2011 20:49

Dobrý den,

jsem OSVČ a mám ŽL na volné živnosti. Do této doby jsem pracoval jako obchodní zástupce. Dostal jsem nabídku od velkoobchodníků a výrobců na prodej zboží a to přímo na prodej čokolády, cigaret a alkoholu. Jsou to tři samostatné subjekty, kde jeden by mi dodával čokoládu, další alkohol a další cigarety. Chtěl bych tento prodej zatím uskutečnit jen po internetu přes e-shop a později i třeba v kamenné prodejně.

Prosím Vás o nějaké poznatky, co je zapotřebí zajistit pro to, abych mohl začít prodávat výše zmíněné zatím po internetu a popř. rady na co si dát pozor atd.
    Již mám nastudované základní informace pro tento prodej, ale nikde jsem se nedočetl jak je to v případě, pokud budu prodávat po internetu trvanlivé potraviny a hlavně zda v tomto případě budu potřebovat zdravotní průkaz pro pracovníka v potravinářství ???

Mám živnost na Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení,

Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona,
    Skladování a vedlejší činnosti v dopravě,

Ostatní vedlejší činnosti v dopravě,

Činnosti v oblasti informačních technologií,

Ostatní profesní, vědecké a technické činnosti j. n.,

Reklamní činnosti

Děkuji mnohokráte za odpověď.                     

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 8. 2011 15:12

lukas.zidek (neregistrovaný) 83.208.29.---

Ahoj bart.home,

tohle jsou vcelku zajímavé otázky. Technicky vzato můžeš na internetu prodávat jak čokoládu tak také alkohol. Přiznám se, že s cigaretami si tím tak jistý nejsem, ale to by se dalo dohledat na potravinářské komoře. Měli jsme totiž klienta, který prodával el. cigarety a musel svůj obchod po nějaké době ukončit.

Ale v otázce potravinářské, jsem řešili obdobnou záležitost v projektu http://www.cerstveryby.cz/ a klient prodává vcelku choulostivé potraviny. A podařilo se nám to vyřešit jak technicky tak organizačně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).