Hlavní navigace

Prodej auta

  • (neregistrovaný) 94.112.102.---

    23. 11. 2009 19:42

    Dobrý večer. Prosím poraďte. Podnikatel fyz.osoba prodává auto, u kterého nebyl nárok na odpočet - jednalo se o ojetý vůz bez mřížky...nyní ho prodává - bude se z prodeje odvádět DPH? Podle mě, pokud nebyl nárok na odpočet, nebudu z prodeje odvádět ani DPH. Jedná se o částku 142 tis Kč - v kupní smlouvě, na ruku dostal méně o provizi, kterou si strhnul autobazar. Jakou částku dám do daňového přiznání k dph, tu poníženou? A jsou správně řádky 50 a 51 bez nároku.

    Děkuju za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 11. 2009 23:32

      Zdena R (neregistrovaný) 84.42.128.---

      Re: Prodej auta
      Pokud při pořízení auta neměl nárok na odpočet, pak bude prodej tohoto vozidla osvobozeným plněním podle § 62/2 ZDPH. K osvobozenému plnění se přiznejte na řádcích 50 a 51, uvedla bych částku dle smlouvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).