Hlavní navigace

Krácení dovolené

• (neregistrovaný) 88.146.1.---

24. 11. 2009 11:57

Dobrý den,
    mám velkou prosbu. Dovolená se krátí za 100 zaměskaných dnů o 1/12 a pak za každých 21 dnů o další 1/12. Moje prosba spočívá v tom, zda se do neodpracovaných dnů započítávajlí i svátky nebo zda se počítají skutečně odpracované dny.

Děkuji předem za odpověď
    Milena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2009 12:21

Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

Re: Krácení dovolené
      Do zameškaných dnů se počítají: pracovní dny toho pracovníka, ve kterých marodil, měl ošetř., nepl. volno nebo rodičovskou dovolenou a dny svátků v jeho pracovních dnech, které promarodil, měl v nich ošetř., nepl. volno nebo rodičovskou. Takže když pracuje od pondělí do pátku a celý říjen promarodil, má zameškaných 22 dnů (tj. 21 pracovních plus 1 svátek).

• 24. 11. 2009 12:47

rv (neregistrovaný) 90.179.142.---

Odpracovaný den=výkon práce se považují i některé náhradní doby např. mateřská,dovolená, svátek
      §223 ZP krácení dovolené Jestliže zaměstnanec splnil podmínku odpracování 60 dnů, neodpracuje v tomto kal. roce pro překážky v práci (KTERÉ SE NEPOVAŽUJÍ ZA VÝKON PRÁCE) určitou dobu, dovolená se krátí a to za prvých 100 tatko zameškaných.........
      Myslím si, že do krácení se svátek nepočítá, bylo mi to řečeno i na inspektorátu práce .........
      Prosím ať se vyjádří i ostatní a vyvedou mě případně z omylu

• 24. 11. 2009 13:34

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

myslím, že o tom tu už taky byla debata a jsem toho názoru, že pokud je svátek v době nemocenské, počítá se jako neodpracovaný (tedy do těch zameškaných pro krácení se počítá)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).