Hlavní navigace

Truhlář-spotřebiče jako vzorek

 • (neregistrovaný) 77.104.234.---

  24. 11. 2009 12:20

  Dobrý den. Prosím o radu - truhlář, účtuje v podvojném účetnictví, si otevřel své kuchyňské studio, nábytek vyrobil vlastní silou a spotřebiče zakoupil s určitou slevou jako vzorek - jak zaúčtovat??? musí vést na skladě (varianta A) nebo lze přímo do nákladů (hlavně se jedná o ty spotřebiče) ???? předpokladem je že si vše zákazníci "ošahají" a časem se vyřadí nebo prodají se slevou. Děkuji vám za radu. Martina

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 11. 2009 13:40

   -vera- (neregistrovaný) 90.183.56.---

   Re: Truhlář-spotřebiče jako vzorek
   Dobrý den, nemám zkušenost přímo s tímto typem nákupu, který popisujete, ale mám klienta, který nakupuje za své peníze reklamní stojany, držáky a takové věci, které umístí do prodejen, aby prodal své zboží. Je to něco na principu třeba stojanu na pohlednice, který najdete v marketu ,nebo držáku na lepidlo v barvách lacích. Taky třeba kupuje stojany, aby se prezentoval na nějaké výstavě.

   Dávám to přímo do nákladů, daňově uznatelně a uplatňuji DPH.

   A při kontrole to zdůvodňuji tím, že je to vlastně podpora prodeje, protože bez toho nelze upozornit na výrobky a prodat.

   Já osobně bych to dala přímo do nákladů, jenom bych si to evidovala a při prodeji bych vyhotovila protokol a dala do výnosů.

  • 24. 11. 2009 18:43

   L. (neregistrovaný) 88.102.191.---

   Re: Truhlář-spotřebiče jako vzorek
   Pravidla pro evidenci dlouhodobého majetku platí i zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).