Hlavní navigace

Zapůjčení auta k podnikání

  • (neregistrovaný) 85.71.30.---

    24. 11. 2009 13:09

    Pokud si na krátkou dobu půjčím auto, na které nakupuji PHM - Natural, mohu si uplatnit DPH a náklad nedaňově? Se svým autem jezdím na naftu. Sil. daň platit 25,-/za každý den?
    Jedná se o 5 dnů, kdy jsem měl auto v opravě. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2009 13:56

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Zapůjčení auta k podnikání
      Pokud máte vypůjčeno auto za úplatu (pronajaté), pak si uplatníte prokázané výdaje za PHM a lze uplatnit i DPH, dále nájemné, náklady na údržbu.
      Pokud je auto vypůjčeno zdarma (dle smlouvy o vypůjčce), pak máte nárok na náhradu za PHM (vypočtete - viz. § 24 odst. 2 písm. k) bod 3 ZDP. Takže nelze ani uplatnit DPH.
      SD musí hradit držitel vozidla zapsaný v TP a nikoliv vy. Ten rovněž musí podat DaP k SD do 31.1.2010. Zálohy na SD musí hradit v předepsaných ternmínech dle § 10 ZoSD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).