Hlavní navigace

Prodej vozíku a odpisy

  • (neregistrovaný) 188.246.111.---

    24. 11. 2009 14:59

    Prosím o radu. Vedu DE a prodali jsme 11/2009 přivěsný vozík, který nebyl zcela odepsán. Jak s odpisy za rok 2009( uplatnit si 1/2)? Celou částku za prodej dát do nákladů ?Někde jsem něco četla o §10ZDP, že se z toho neplatí zdrav a soc., ale moc tomu nerozumím. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2009 15:57

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: prodej vozíku a odpisy
      Zřejmě byl vozík v OM a před prodejem jste vozík vyřadili z evidence OM. Pak uplatníte 1/2 odpis za rok 2009. Příjem zdaníte dle § 10 a jako výdaj lze uplatnit zůstatkovou cenu vozíku. SP a ZP se z příjmů dle § 10 neplatí.

    • 24. 11. 2009 18:36

      L. (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: prodej vozíku a odpisy
      Za předpokladu, že nemusíte řešit otázku DPH ...

    • 24. 11. 2009 21:37

      Adora (neregistrovaný) 88.102.231.---

      Re: prodej vozíku a odpisy
      DPH odvedu za 4.čtvr.
      Ještě nechápu, jak zaúčtovat v peněžném deníku, že se z toho prodeje HM neplatí zdrav a soc, to mám potom tuto částku jen odečíst z příjmů za celý rok, až budu počítat přehled z. a s. za celý rok

    • 25. 11. 2009 11:52

      L. (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: prodej vozíku a odpisy
      Pokud jste plátce DPH a hodláte zdaňovat příjem dle § 10 ZDP, je třeba nejdříve vyřadit o OM, v případě odpočtu DPH při nákupu odvést DPH (§ 13/4+5 ZPDH a souv.) a následný prodej uskutečnit bez DPH.
      Pozor, ne každá výhoda je optimální z hlediska všech daní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).