Hlavní navigace

Odpis pohledávky

  • (neregistrovaný) 90.182.46.---

    25. 11. 2009 9:49

    Dobrý den, máme pohledávku z 05/2009 (vystavená faktura). Teď na mě chce jednatel, abych ji daňově odepsala, protože ji už 3x urgoval a nebude asi zaplacena. Zdá se mi to předčasné, lze to vůbec? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2009 12:00

      L. (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: Odpis pohledávky
      Dle ZR daňově dostanete do nákladů r. 2009 max. 20% (pokud do 200 tis., vč. dalších omezení).
      V roce 2010 by se dalo uvažovat o § 8c ZR (pokud pohledávka do 30 tis. Kč + další omez. podmínky).
      100% jednorázově jen při insolvenci - opět za stanovených podmínek.
      Chtění jednatele zde příliš nepomůže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).