Hlavní navigace

Podnikání jako OSVČ a s.r.o.

  • (neregistrovaný) 78.24.10.---

    24. 7. 2011 20:15

    Zdravím Vás,

    prosím o radu. Je možné mít součastně osvč a s.r.o.? 
    1, Pracuji pro jednu společnost jako osvč.
    2, mám vlasní podnikání a zvažuji založení s.r.o.

    Otázky zní:
    1, Je možné pracovat jako osvč pro firmu a přitom vlastnit s.r.o., která prodává zboží? 
    2, Musím vést dvoje účetnictví za Osvč a s.r.o.?
    3, je to vůbec možné?

    Děkuji
    Vacek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 7. 2011 7:03

      autorka

      Dobrý den,

      samozřejmě musíte vést dvojí účetnictví. Jedno za právnickou osobu s.r.o. a jedno za OSVČ.  V případě, že se jedná o stejný obor podnikání, upozorňuji z hlediska obchodních vztahů na § 136 obchodního zákoníku, tj. zákaz konkurence jednatelů s.r.o.

      Dagmar Kučerová  ;)     

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).