Hlavní navigace

Víno jak účtovat

  • (neregistrovaný) 188.116.72.---

    26. 11. 2009 15:00

    dobrý den koupili jsme víno 100ks cena jednoho 101kč budeme je dávat našim dodavatelům ke konci roku můžu to dát na 501 a daňově uznatelné?? Já myslím že ano ale kolega říká že ne. Kdo má pravdu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 11. 2009 15:31

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: víno jak účtovat
      Pokud se jedná o tichá vína a láhve budou opatřeny obchodní firmou nebo ochrannou známkou poskytovatele tohoto předmětu nebo názvem propagovaného zboží nebo služby, pak jde o daňově uznatelný náklad. Je nutné vést ale evidenci pro účely DPH - viz. § 100 odst. 2 ZDPH.

    • 26. 11. 2009 15:33

      věra (neregistrovaný) 90.183.56.---

      Re: víno jak účtovat
      jak říká anonym, když to opatříte logem, můžete daňově uznatelně a ještě si odpočítáte DPH, když neopatříte logem, tak je to repre bez DPH a daňově neuznatelné

    • 26. 11. 2009 17:54

      Simča (neregistrovaný) 88.101.48.---

      Re: víno jak účtovat
      trochu Vás poopravím, protože pro rok 2009 platí - pokud bude logo firmy, lze uplatnit jak DPH tak je to i daňově uznatelné, pokud logo firmy není, tak lze uplatnit DPH, ale není to daňově uznatelné - a pro rok 2010 je v oblasti DPH další změna...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).