Hlavní navigace

Dohoda nemožná - rychlý nástup jinam

• (neregistrovaný) 89.190.44.---

28. 11. 2009 19:06

Řeším tento případ: byla mi učiněna lukrativní pracovní nabídka, ale zaměstnavatel mě nechce pustit. Předem píšu (než začne někdo nadávat), že jsem si přečetla několik příspěvků týkajících se tohoto tématu. Takže: dohoda je nemožná, výpovědní doba je dlouhá. Největší problém je v tom, že stávající zamtel podmiňuje můj odchod odkupem skladových zásob, které jsou hůř prodejné a které jsem objednala, ale neprodala. Vím, že není tento problém vhodné řešit absencemi ani PN. Takže to zkouším takto: navrhnu neplacené volno s tím, že zajistím prodej skladu, zaškolím nástupce a chci dohodu o skončení k určitému datu. Co vy na to ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2009 21:22

yx (neregistrovaný) 94.112.113.---

Re: dohoda nemožná - rychlý nástup jinam
      My nic, rozhodující je, co na to váš zaměstnavatel.

• 28. 11. 2009 22:08

1234a (neregistrovaný) 90.179.27.---

zákoník práce platí nejen pro zaměstnavatele, ale i pro zaměstnance. víc nemám co dodat.

• 29. 11. 2009 12:31

RenataH (neregistrovaný) 94.138.100.---

myslím, že vaše řešení zákoníku práce neodporuje, ale opravdu záleží na zaměstnavateli, co on na to. Vy můžete mít 2 PP současně (u jednoho nepl. volno a u druhého pracovat), ale on s tím neplaceným volnem souhlasit nemusí.

• 29. 11. 2009 13:49

ik (neregistrovaný) 89.190.44.---

Souhlasil. Myslím si, že je to korektní dohoda. Vím, že mě nemůže nutit odkoupit nebo prodat ten sklad a on zase ví, že výkon zamce ve výpovědní době už není nic moc (pokud se tedy rovnou nehodí marod). Tato dohoda mě umožní pracovat na novém místě a slušně se rozloučit na starém (aspoň doufám).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).