Hlavní navigace

Stravenky

  • (neregistrovaný) 92.243.201.---

    28. 11. 2009 20:27

    Dobrý den,
    jsem na rodičovské dovolené a nastoupila jsem do firmy na poloviční pracovní úvazek (4 hodny denně). Mám tedy nárok na stravenky? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2009 21:04

      ni (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: Stravenky
      Myslím, že musíte odpracovat 3 hodiny.
      Zákon č. 586/1992 Sb., zákon o daních z příjmů jasně stanovuje minimální délku směny na 3 hodiny (bez ohledu na podnikatelskou nebo rozpočtovou sféru) (§ 24, odst.2, písm.j bod 4 zákona č.586/1992 Sb., o daních z příjmů)
      „…Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad), pokud přítomnost zaměstnance v práci během této stanovené směny trvá aspoň 3 hodiny. Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad) na další jedno jídlo za zaměstnance, pokud délka jeho směny v úhrnu s povinnou přestávkou v práci, kterou je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci podle zvláštního právního předpisu , bude delší než 11 hodin.“"
      zde je odkaz na otázky a odpovědi - stránky gastrotour
      http://www.sodexo.cz/czcz/nase-sluzby/zamestnanecke-vyhody-darky/informace-pro/zamestnavatele/otazky-a-odpovedi/otazky-odpovedi.asp

    • 28. 11. 2009 21:21

      yx (neregistrovaný) 94.112.113.---

      Re: Stravenky
      Záleží na tom, jaké podmínky si určil zaměstnavatel. Minimum je 3 hodiny, ale zaměstnavatel klidně může určit 5 hodin. Stravenky jsou nenárokové.

    • 28. 11. 2009 23:07

      VH

      Re: Stravenky
      Pokud se zaměstnavatel rozhodne plnit svoji zákonoou povinnost umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování poskytováním stravenek, stanoví podmínky jejich nároku. Dańová souvislost zmíněná výše není rozhodující.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).