Hlavní navigace

Porušení prac. kázně - výpověď

  • (neregistrovaný) 213.29.62.---

    1. 12. 2009 10:44

    Dobrý den,

    prosím Vás, zaměstanec dostal upozornění dne 27.4.2009 na možnost výpovědi z důvodu neomluvené absence. Nyní s ním má zaměstnavatel zase problémy. Lze mu dát výpověď nebo okamžitě ukončit PP, když byl na tuto možnost upozorněn už v dubnu? Do jaké doby od upozornění to lze?
    Děkuji Hanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 12. 2009 11:04

      pája

      Re: porušení prac. kázně - výpověď
      absence- v počtu min. 5 mohou být důvodem k okamžitému zrušení PP zaměstnavatelem
      -1 abs. je opravdu tak na upozornění
      -výpověď dle § 52 g) pro závažné porušení povinností- podle závažnosi jeho porušení by šlo realizovat, i když by neměl upozornění
      -dle druhé části- pro soustavné méně závažné- je nutné upozornění v posledních 6ti měsících, což s dubnovým už nestihnete, takže pro drobné opakovaně uopozornit nebo zvážit, zda nejde o závažné porušení.

    • 1. 12. 2009 11:40

      Hanka.. (neregistrovaný) 213.29.62.---

      Re: porušení prac. kázně - výpověď
      Děkuji za odpověď a ještě prosím, když byl dlouho nemocný, to se odečítá z té půlroční doby?

      Hanka

    • 1. 12. 2009 11:44

      pája

      Re: porušení prac. kázně - výpověď
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>prosím Vás, zaměstanec dostal upozornění dne
      >>>27.4.2009
      >>>na možnost výpovědi z důvodu neomluvené absence. Nyní
      >>>s ním má zaměstnavatel zase problémy. Lze mu dát
      >>>výpověď nebo okamžitě ukončit PP, když byl na tuto
      >>>možnost
      >>>upozorněn už v dubnu? Do jaké doby od upozornění to
      >>>lze?
      >>>Děkuji Hanka
      >>
      >>absence- v počtu min. 5 mohou být důvodem k
      >>okamžitému
      >>zrušení PP zaměstnavatelem
      >>-1 abs. je opravdu tak na upozornění
      >>-výpověď dle § 52 g) pro závažné porušení povinností-
      >>podle závažnosi jeho porušení by šlo realizovat, i
      >>když by neměl upozornění
      >>-dle druhé části- pro soustavné méně závažné- je
      >>nutné
      >>upozornění v posledních 6ti měsících, což s dubnovým
      >>už nestihnete, takže pro drobné opakovaně uopozornit
      >>nebo zvážit, zda nejde o závažné porušení.
      >
      >
      >Děkuji za odpověď a ještě prosím, když byl dlouho
      >nemocný, to se odečítá z té půlroční doby?

      NENE, ZP píše jen v době posledních 6 ti měsíců
      >Hanka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).