Re: Je možné vystavit FA dříve než je DU
Nikdy na faktuř nemůže být datum vystavení dříve než DUZP ... tohle jde vyřešit zálohovou fakturou, kde uvedete datum vystavení a datum splatnosti. Jamile dojdou peníze, tak máte tuším, že 14. či 15. dní na to abyste vystavil klasickou fakturu s DUZP...
Re: Je možné vystavit FA dříve než je DU
Datum vystavení na faktuře může být dřív než DUZP
Re: Je možné vystavit FA dříve než je DU
Dovoluji si trochu upozornit na jisté úskalí nájmeních smluv, kdy nelze podle ZDPH určit den zd.plnění...je nutné mít ošetřeno ve smlouvě o nájmu, který den je dnem UZP !
Ošetřete si toto dodatkem ke smlouvě, kde si uvedete, např. že za rok 2009 bude celé nájemné splatné jednorázově a DUZP bude 1.12.2009 a k tomuto datu bude vystavena faktura se splatností 14 dní...atp.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Firmám během léta hrozí problém s novým hlášením. Stačí přitom jediná kontrola
Nikdy jste nic nedlužili, přesto můžete skončit v exekuci. Tento dopis neignorujte
Ode dneška se mění datové schránky. Miliony uživatelů čeká nová adresa
Jeden vydělával, druhý pečoval o děti. Nové pravidlo může změnit výši důchodů
Slovensko spouští Peppol. Česko může naskočit do e-fakturace bez zbytečného čekání
Od IT ke křehké práci s květy. Manželé vybudovali byznys, který nevěsty milují
1. 12. 2009 11:48
Moc prosím o pomoc - pronajímám halu na celý rok a pronájem bude pokračovat i v roce 2010. Nyní budu fakturovat rok 2009. Potřebuji ovšem, aby k úhradě došlo ještě v prosinci. Vystavení faktury bude tedy, řekněme 1.12.2009, jaký mám napsat u pronájmu na celý rok DUZP? 31.12.2009? Nevadí, že bude vyšší než datum vystavení faktury a splatnosti? Poradí prosím někdo?!