Hlavní navigace

Opět fotovoltaika. Odkdy PŘESNĚ účto?

  • (neregistrovaný) 80.87.181.---

    2. 12. 2009 7:16

    OSVČ, doposud s DE, si pořídil na střechu FVE.

    Licenci na prodej získal 29.7.2009, od toho dne začal el. energii dodávat e.onu. První fakturu vystavil 30.9.2009 (má dohodnutou ve smlouvě) čtvrtletní fakturaci.

    Zákon o účetnictví v § 4 odst.6 stanoví,že... tyto FO vedou účetnictví ode dne zahájení činnosti. V Bulletinu Ing. Poláka je v příkladu uvedeno, že když zahájil v červnu, překlopí DE>Ú k 1.6.2009.

    Jenže, proč právě 1.6.2009? Podle mě jedině v případě, že by dodávky el. energie začaly PRÁVĚ toho 1.6.

    Předpokládám, že v mém případě musím DE na účto překlopit přesně z 28. na 29.7. o půlnoci ;-) - tedy DE uzavřu 28.7.2009 a od 29.7.2009 už účtuju v (P)Ú.

    Vaše názory?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).