Hlavní navigace

Mateřská a nemocenská

• (neregistrovaný) 213.19.89.---

2. 12. 2009 8:08

Chtěla bych se zeptat, jestli když jsem nyní zaměstnaná na plný úvazek od včerejška, jestli nám nárok na nemocenskou.? A za 4 měsíce čekám dítě, jestli mám nárok na mateřskou. V předchozích 4 letech jsem nepracovala, pobirala jsem mateřskou a rodičovský příspěvek. Nyní pracuji u jiného zaměstnavatele než před 4 lety. Děkuji Alena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2009 10:28

mae (neregistrovaný) 85.207.113.---

Re: Mateřská a nemocenská
      Na náhradu mzdy i nemocenské dávky máte nárok, pokud máte uzavřenou pracovní smlouvu a nastoupila jste do práce. Nezáleží na tom, na kolik hodin.
      K nároku na mateřské dávky musíte splnit podmínku 270 pojištěných dnů (v zaměstnání nebo jako OSVČ) v posledních 2 letech. Nepíšete, co bylo před nástupem do současného zaměstnání.

• 2. 12. 2009 11:48

alena bl (neregistrovaný) 213.19.89.---

Děkuji za odpověď. Před nynějším zaměstnáním jsem byla 4 roky na mateřské a rodičovské dovolené. Když byli dceři 3 roky tak jsem dohodou rozvázala s bývalým zaměstnavatelem pracovní smlouvu. A ještě se prosím zeptám a měla bych nárok na 6 týdnu mateřské před porodem, když jsem nyní sice krátce zaměstnaná (ale bohužel půjdu na nemocenskou) Děkuji moc za odpověď, doufám, že to není napsané moc zmateně. Alena

• 2. 12. 2009 17:40

mae (neregistrovaný) 89.102.116.---

Pokud budete mít nárok na mateřské dávky, je 6 týdnů před pravděpodobným porodem nejzažší lhůta nástupu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).