Hlavní navigace

DPH a služby par 9 ZDPH

  • (neregistrovaný) 213.220.223.---

    2. 12. 2009 18:55

    Prosím muzete mi nekdo poradit? Vubec nemam zkusenosti s fakturaci do EU, procetla jsem zakon, ruzna sdeleni a jde mi z toho hlava kolem, vubec si nejsem jista.

    Ceska FO, platce DPH, vystavuje fakturu za zprostredkovatelske sluzby poskytnute francouzske PO, platci DPH. Sluzby poskytuje pouze na uzemi CR.

    1) spada to pod par 9 ZDPH?
    2) Na fakture bude zaklad DPH + plus nase ceská 19% DPH?
    3) V danovem priznani to uvedu na kterem radku?
    4) Muze si v tomto pripade u nas pozadat francouzska PO o vraceni dane? Nebo jak to bude na Francouzske strane?

    Nebo to chapu cele uplne spatne?

    Předem moc děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2009 21:26

      karča (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: DPH a služby par 9 ZDPH
      1) pokud je v §9 uvedeno, že místem plnění je místo, kde byla služba poskytnuta, tak ano
      2) ano
      3)na řádku kde uvádí te uskut. plnění v tuzemsku
      4) myslím, že ano

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).