Hlavní navigace

Vypořádání sjm

 • (neregistrovaný) 89.235.12.---

  3. 12. 2009 10:39

  Dobrý den. Obracím se na Vás máme necelý měsíc na vyrovnání sjm dohodou jedná se o dům pořízený v za trvání manželství pozemky pod domem a vedle mám za svobodna dům převážně pořízený s mých vyplat a pomoc v drtivé převaze s mojí rodiny plus moji kamarádi ted mám u nich dluh není nikde sice psaný ( kamáradi budme dluhy si platme)
  Mám koupené osobní auto za svobodna těsně před uzavření manželství bylo používané za manželství stavba atd. pak byla pojistná udalost asi 25tis totálně zničené peníze z pojistky šly do stavby prodání rozbytého auta taky.
  Mám zepsanou půjčku s mojema rodiči za trvání manželství je tam poznatek ,že v případě rozvodu budeme muset uhradit celou častku najednou tato smlouva je uzavřená bez podpisu exmanželky ,už je jsem ji podal k soudu bude to mít nějaký vliv na vyrovnání?
  Dále chci zeptat jaký je rozdíl ,když podám sám návrh na vyrovnání co by tam mělo být uvedené je nějaký tiskopis ?
  A nebo nepodám návrh na vyrovnání jaký j vtom rozdíl?
  Před rozvodem si exmanželka si pobrala věci převážně co pořídily její rodiče,ale co já ?
  Mám od svých rodičů pořízené do tohoto domu topení ,vodu, plyn stavební práce a navíc po dobu stavby nám moji rodiče poskytli bydlení nezaplatili ani korunu na ty tři roky co jsme u nich bydleli .
  Dále budemít vliv při rozdělení taky že tento dům je užívaný 20let a kolaudace teprve r2000 .
  Dále čtyři roky tu bylím sám platím na dále inkaso udržbu i rekonstrukci už po rozvodu.
  exmanželka se k domu nevyjadřuje už jsem vyměnil i fabky ztratil
  jsem klíče .
  Co stoho se dá u soudu použít a jaký je ten rozdíl mezi podání a nepodáním navrhu na vyrovnání SJM .???
  Moc a moc děkuji za pomoc Hezký den

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2009 10:50

   pája

   Re: vypořádání sjm
   Rudo, obávám se, že Váš problém tady těžko nějak připravíte k řešení. Jestliže nejde vypořádat SJM dohodou, nastupuje návrh soudu. Tam musíte ve vlastním zájmu doložit vše, co tady uvádíte, a to písemným dokladem, svědeckou výpovědí, případně znal.posudkem atd., čili doporučuji se obrátit na advokáta a věc řešit s jeho pomocí. není to jednoduché, ale musíte být kvalifikovaně v obraze a zajistit si veškeré důkazní prostředky a k tomu Vám advokát pomůže a poradí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).