Re: POHODA-nákup vozidla v EUR
A co máte nastavené v členění DPH - pokud tam máte dovoz , tak je to jako ze třetích zemí, kde se počítá celním kurzem. Pokud to bylo z EU, musíte mít členění DPH - PDneregEU - pokud to bylo o neplátce nebo PDregEU - pokud to bylo od plátce. Potom Vám tam bude vstupovat denní kurz ČNB.
Re: POHODA-nákup vozidla v EUR
Plátce z EU poznáte podle toho, že by měl mít uvedené jejich DIČ - první dvě jsou písmena označující stát a potom různý počet čísel. To DIČ byste si měla ověřit na http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=CS
jestli je platné. Potom záleží také na tom,jestli to auto je nové nebo ojeté. To členění byste měla pouze u nového, u ojetého je to chová jako zboží - takže PDzbožíEU. A musíte použít pokyn "vyměřit DPH". Ale celý postup je na dlouhé psaní.
Re: POHODA-nákup vozidla v EUR
To vozidlo je ojeté,takže použiji členění zbožíEU,ale u toho mě právě naskakuje celní kurz.To mě zmátlo.Ještě se zkusím někde poradit
Děkuji za odkaz na ověření zahr.DPH,asi plátci budou,vozidlo je z Německa,a jedno z čísel je DE(což si myslím že bude Německo)a několik čísel.
Hezký den
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
3. 12. 2009 14:08
Dobrý den,potřebovala bych poradit.
Přepočítáváme denním kurzem ČNB.Nyní jsme koupili vozidlo,Fa v eurech.Když ji zadám do programu,automaticky se mi načte celní kurz.Je to správně,nebo ho mám přepsat podle ČNB?
V nápovědě je psáno,že se celní používá pro INTRASTAT.I já budu muset vyplňovat výkaz?
Omlouvám se,nemám s tím zkušenosti