Re: PPM u OSVČ
Jako zam-nec jste pojištěná a jako OSVČ se musíte přihlásit k nem.pojištění. Pak se Vám započte 270 poj.dnů (počítají se zpětně z dvou let předch. datu nároku na PPM). Dál jako OSVČ musíte být nem.pojištěna 180 dní, pak teprve vznikne nárok na PPM.
Momentálně je nem.pojištění pro max.dávky 1004 Kč, ale jestli se uzákoní novela, podle které nebude PPM 70 % ze 100% DVZ, ale jenom 60% z 90% DVZ, bude zřejmě stačit míň... ale mají se zvednout redukční hranice, takže odhaduji tak kolem 800,- Kč měsíčně na nem.pojištění.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
4. 12. 2009 16:09
Prosím o radu. V současné době jsem zaměstnanec. V zaměstnání budu končit. Zároveň plánujeme s manželem miminko.
Když bych po ukončení zaměstnání byla OSVČ co mám dělat, abych měla nárok na PPM??
Platí pro mě splenění podmínky placení nemoc.poj 270 dnů?
Kolik si musím platit min. nemocenské poj., abych měla nárok vyšší PPM a pak dosáhla na nejvyšší částku RD?
Děkuji moc