Hlavní navigace

Podpora po 5. měsíci evidence na ÚP

• (neregistrovaný) 83.240.101.---

8. 12. 2009 8:57

od července 2009 jsem evidována na ÚP, tzn. že ke konci listopadu vypršela 5-měsíční podpora v nezaměstnanosti. Dnes jsem na ÚP podepsala Individuální akční plán (nic mi k tomu neřekli, je tam pouze napsáno, že mám aktivně hledat zaměstnání na netu, osobně atd...). Jak je to nyní s případnými dávkami, resp. kde se dozvím, jaké peníze budu dostávat do doby, než najdu zaměstnání? Na sociálku mě neposlali, tak mě zajímá, jak to nyní funguje.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 12. 2009 9:37

polo (neregistrovaný) 212.47.15.---

Re: podpora po 5. měsíci evidence na ÚP
      Podpora v nezaměstnanosti je 5 měsíců. Pak už jste hlášena na ÚP
      a nemusíte si díky tomu každý měsíc platit zdravotní pojištění, ale peníze už nedostáváte. Musí Vás holt podpořit rodina, když se Vám nedaří najít práci. Možná nějaké dávky od sociálky ,hmotná pomoc v nouzi, ale pravidelné příjmy už ne.

• 8. 12. 2009 9:46

Katka007 (neregistrovaný) 83.240.101.---

a jak je to např. se sociálním pojištěním?
      myslela jsem, že třeba dostanu nějaký lejstro od ÚP, s kterým půjdu na sociálku, ale nic nemám. Takže tam mám jít sama a žádat o soc. dávky, abych třeba dostala alespoň životní minimum?

díky moc za odpověď, hledám to na netu, ale všude se píše jen o těch pěti měsících a co následuje konkrétně za kroky potom nemůžu najít

• 8. 12. 2009 10:03

polo (neregistrovaný) 212.47.15.---

Sociální pojištění se platit nemusí.
      S tím minimem nevím, nevím. Myslím, že neexistuje zákon, který by Vám zaručoval životní minimum. Zeptejte se na sociálce.
      Ale právo na práci a z toho plynoucí právo na výdělek fungoval
      jen za komunismu a víte kam to tuhle republiku dovedlo??

• 8. 12. 2009 10:03

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Potom můžete navštívit oddělení dávek státní sociální podpory, pokud nemáte děti, tak by připadal v úvahu asi jen příspěvek na bydlení.
      Zkuste si vypočítat:
      http://www.vyplata.cz/vypocty/vypocet-vyse-prispevku-na-bydleni.php?stayform=true

Potom můžete zajít na pověřený obecní úřad, odbor sociálních věcí a tam požádat o dávky v hmotné nouzi.

V obou případech se posuzuje příjem celé rodiny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).