Hlavní navigace

Nemoc - nechápu poradí někdo?

  • (neregistrovaný) 90.176.139.---

    8. 12. 2009 11:48

    Zaměstnanec nastoupil 1.9.2009 do práce, 26.10.omarodil a je dlouhodobě nemocný. Minulý měsíc měl nemoc od firmy, tento měsíc pár dnů také, ale po 14 dnech to posílám na PSSZ s formulářem kde je rozhodné období a systém mi vyjíždí rozhodné období pouze září, nemělo by tam být i říjen? nebo tím že už byl v říjnu na neschpence se nezahrnuje? Co se děje když je zaměstnanec nový a nemá u firmy mzdy za 12 měsíců ale jen např.1 mzdu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 12. 2009 11:57

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Nemoc - nechápu poradí někdo?
      Máte to dobře, jenom září.

      Zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, § 18.

    • 8. 12. 2009 12:04

      zoufalý nováček (neregistrovaný) 90.176.139.---

      Re: Nemoc - nechápu poradí někdo?
      Děkuji, a když mi nastopul někdo 1.9. a hned 25.9. onemocní tak mu počítám září protoiže ani nic jiného počítat nemůžu, chápu to správně?


      >>Zaměstnanec nastoupil 1.9.2009 do práce,
      >>26.10.omarodil a je dlouhodobě nemocný. Minulý měsíc
      >>měl nemoc od
      >>firmy, tento měsíc pár dnů také, ale po 14 dnech to
      >>posílám na PSSZ s formulářem kde je rozhodné období a
      >>systém mi vyjíždí rozhodné období pouze září, nemělo
      >>by
      >>tam být i říjen? nebo tím že už byl v říjnu na
      >>neschpence se nezahrnuje? Co se děje když je
      >>zaměstnanec nový
      >>a nemá u firmy mzdy za 12 měsíců ale jen např.1 mzdu?
      >
      >Máte to dobře, jenom září.
      >
      >Zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, § 18.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).