Hlavní navigace

Převod podnájmu

  • (neregistrovaný) 90.179.178.---

    8. 12. 2009 23:05

    Prosím, nemáte někdo zkušenosti s tím, že FO, která ukončila podnikání k 30.11. přenechala nájem restaurace i s vybavením, zbožím a zaměstnanci jiné FO? Nemáte, prosím, někdo návrh smlouvy k takovému převodu? Nemohu to nikde najít. Děkuji moc za případné zaslání na mail.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2009 10:00

      pája

      Re: Převod podnájmu
      na základě toho mála unformací dle mého názoru:

      -nájem- nutno změnit nájemní smlouvu s pronajímatelem-nutný jeho souhlas
      -zaměstnanci- přechod práv a povinností dle ZP
      -přenechání zařízení a zboží- kupní smlouva mezi nimi a v ceně lze zohlednit případnou částku za "přenechání" všeho
      Toto nelze řešit jednou smlouvou, protože jde o více závazkových vztahů

    • 9. 12. 2009 10:08

      ELEN (neregistrovaný) 90.179.178.---

      Re: Převod podnájmu
      Takže ohledně přenechání nájmu-novou FO bude sepsaná nová nájemní smlouva s majitelem nemovitosti, o čemž bude pouze zmínka ve smlouvě. Zaměstnanci-viz ZP o.k., Kupní smlouva na prodej zásob - lze sjednat symbolickou částku? Lze toto vše shrnout v jedné "smlouvě o nájmu podniku"? Nemáte náhodou nějaký návrh? Děkuji moc za vaše cenné rady.

    • 9. 12. 2009 11:24

      pája

      Re: Převod podnájmu
      >Takže ohledně přenechání nájmu-novou FO bude sepsaná
      >nová nájemní smlouva s majitelem nemovitosti,
      1. lze řešit skončením platnosti stávající náj.smlouvy a uzavřením nové, nebo
      2. u stávající nájemní smlouvy uzavřít dodatek, kde se pronajímatel, stávající nájemce a nový nájemce dohodnou, že s účinností od xyz 2009 vstupuje do práv a povinností nájemce nový na místo původního, uvede se,jak se původní vypořádá, nebo že vše přechází na nového


      čemž
      >bude pouze zmínka ve smlouvě.

      to nechápu, jako smlouvu máte na mysli.

      Zaměstnanci-viz ZP o.k., § 338 a násl.

      >Kupní smlouva na prodej zásob - lze sjednat symbolickou
      >částku?
      ANO

      Lze toto vše shrnout v jedné "smlouvě o nájmu
      >podniku"?

      proč sem pletete toto? Nechcete náhodou uzavřít smlouvu oprodeji podniku dle § 476 a násl. obchod.zákoníku? To by bylo zase vše trochu jinak.
      Nemáte náhodou nějaký návrh? Děkuji moc za
      >vaše cenné rady.

    • 9. 12. 2009 11:33

      ELEN (neregistrovaný) 90.179.178.---

      Re: Převod podnájmu
      No nad tím jsem také chvíli uvažovala, ale asi to není to správné ořechové, protože prostory nejsou mého klienta a i když jsem studovala § 476 tak nejde o prodej podniku v pravém slova smyslu, neboť zde v žádném případě nedochází k převodu závazků a pohledávek. Proto ani nemám tušení, jak takovou smlouvu nazvat.

    • 9. 12. 2009 11:41

      pája

      Re: Převod podnájmu
      V tom případě se řiďte tím, co jserm psal výše, řešte zvlášť každý vztah jinou smlouvou, žádný nájem podniku se nekoná.

    • 9. 12. 2009 11:43

      ELEN (neregistrovaný) 90.179.178.---

      Re: Převod podnájmu
      Dobrá, zkusím to, případně se ozvu. Zatím moc děkuji za pomoc a přejí hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).