Hlavní navigace

Neproplacená faktura, jak ji řešit

• (neregistrovaný) 213.194.196.---

28. 7. 2011 9:20

Zdravim, muze nekdo poradit s touto situaci?
    1) vystavil jsem fakturu na castku A, nekdy na zacatku roku 2011
    2) po par mesicich co ji zakaznik neproplatil a konecne se mi ozval, jsme se dohodli, ze se castka na fakture snizi na castku B, ze mu mam jen poslat opravenou fakturu s jinou castkou a proplati to
    3) za tyden telefonat, ze to teda ne a ze mu musim vystavit novou fakturu, ze tak stary datum uz nezauctuje
    otazka zni co s tou puvodni fakturou? nikdy nebyla proplacena, ale visi mi v rade, je potreba vystavit nejake storno, dobropis, ..?
    P.S. nejsem platce DPH
    P.S.2. ze ten zakaznik je debil vim, taky uz pro nej v zivote nic neudelam :)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 7. 2011 12:51

yamaco (neregistrovaný) 46.33.113.---

Dobrý den, dle mého názoru dobropisovat není co, pokud nebyla faktura uhrazena. Takovéto ojedinělé případy řeším vystavením storna faktury, aby nedošlo k porušení číselné řady u vydaných faktur. Jelikož obchoduji výhradně via bankovní účet, je možno i při případné kontrole z FÚ ověřit, že k platbě opravdu nedošlo a že nis "neschovávám".

Zdraví Karel Janeček

• 28. 7. 2011 13:28

Rop

A to jste se dohodli jenom na tom, že nechce platit a zaplatí míň?

Nebo provedená služba (dodané zboží) mělo nějakou vadu, kterou reklamoval a na základě toho jste snížil cenu?

• 29. 7. 2011 10:22

rezna (neregistrovaný) 213.194.196.---

pan je blbec - dal jsem mu fakturu na praci na sprave site dopredu na rok (hodinove) - na tom jsme se dohodli - po odpracovani 1/3 zhruba byla delsi pauza, kdyz zrovna nic nepotrebovali a pan se ozval ze jsem je natahl - nekolikrat jsem mu vysvetlil ze mi opravdu nezaplatil velkou sumu za par hodin prace, ale ze dohoda byla ze se to predplati (predtim uz jedna takova faktura probehla v pohode). - zacal mlit neco o tom ze jsem diletant, ze jsem jim to jeste vic posral, bla bla (zamestnanci, s kteryma jsem mluvil se samozrejme divi, protoze ti jsou nad miru spokojeni s mymi sluzbami) - a tak jsem panovi navrhnul ze mu teda tu fakturu snizim a ze mi proplati odpracovanej cas a ja uz jim nic delat nebudu - poslal jsem fakturu podle dohody a pan zacal zase remcat, ze to teda ne - ze takhle zpetne to nejde a ze chce novou
      proto teda resim jestli nejakej dobropis, storno nebo jak - samozrejme ze pro me je idealni stav aby mi pouze proplatil co mi nalezi beze zmen - nejsem platce DPH, takze nechapu, ze on to nemuze zauctovat.
      jak je to potom se stornem - to si nechavam jenom pro sebe nebo ho posilam i jim?

• 28. 7. 2011 13:50

franta (neregistrovaný) 88.101.248.---

Nechci ti kazit náladu, ale moje zkušenost je, že jenom blafuje a zaplatit nechce.

• 29. 7. 2011 10:23

rezna (neregistrovaný) 213.194.196.---

jo tohle presne cekam :) - ale je mi lito nechat viset penize ve vzduchu - aspon nejaka snaha je z nich dostat :)

• 29. 7. 2011 14:48

Rop

No tak původní fakturu stornuj (v principu vystavíš dobropis, ale nejsi plátce DPH, takže vystavíš storno faktury) a vystav fakturu novou. Obě dvě ty věci včetně původní faktury mu zašli ať se s tím popere sám.

Hlavně abys tu původní nemusel dodanit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).