Hlavní navigace

Služba do 3.země-místo plnění nově

• (neregistrovaný) 86.49.89.---

4. 1. 2010 10:46

Dobrý den, prosím mohl by mi někdo poradit s následujícím:
    přeprava po ČR pro firmu ze 3.země. Domnívala jsem se, že dle nového par.9 určím místo plnění dle sídla osoby, které službu poskytuji. (také jsem se tak dočetla v jednom článku, kde byl přímo příklad....přeprava nákladu po ČR pro firmu z USA-bylo tam uvedeno, že tato služba bude bez DPH -systém reverse charge, zdaní příjemce) Ale koukám na zákon a par. 10 písm.k) - tak, tam je psáno, že pokud dojde ke skutečnému užití nebo spotřebě služby v tuzemsku, je místo plnění tuzemsko - tedy DPH 20%. Prosím poraďte někdo, nevím, zda jsem pochopila správně či ne.Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2010 13:58

jana h (neregistrovaný) 85.132.151.---

Re: služba do 3.země-místo plnění nově
      děkuji za vyjádření k mému dotazu, doufám tedy že je to osvobozeno, ale radši budu ještě pátrat :)...k vašemu dotazu..... na onom školení nám bylo taky sděleno, že pokud přepravujeme třeba pro američana, tak platí jak píšete §9 odst 1, tedy reverse a už se o nic nestaráme. V §10k musí být splněny obě podmínky - firma -příjemce služby musí být plátce dph v ČR a spotřebuje službu v ČR- potom bude zdaněno v ČR... jsem z toho taky trochu jelen ale myslím, že váš případ bude bez dph :)....zmiňujete nějaký článek, jestli je na netu, můžete mi napsat odkaz ?

• 4. 1. 2010 14:07

Mína (neregistrovaný) 86.49.89.---

moc děkuji....ten článeček....stáhla jsem si to z netu..je to v pdf...takže Vám to jedině mohu poslat e-mailem, pokud ho budete chtít napsat. Bylo to ještě v počátcích, kdy nebylo úplně jasné, zda novela bude...ale já, když už jsme na něco narazila, ukládala jsem si to do složky a pak četla a četla....a trochu byla jelen. Teď jsem si myslela, že už skoro jelen nejsem...no a vidíte....Pokud budete chtít poslat ten článek (zas tak světoborný není), tak Vám ho pošlu (ale asi až zítra-už dneska končím.) Mějte se fajn.

• 4. 1. 2010 14:21

jana h (neregistrovaný) 85.132.151.---

díky ale už sem taky zapátrala na netu a něco nasbírala..no snad to během roku pochopíme..... a až to pochopíme, tak nám to zas změní :)

• 5. 1. 2010 8:02

Mína (neregistrovaný) 86.49.89.---

:-) no tak teď jste to vyjádřila úplně přesně...příští rok nám t zase určitě změní. No ale zase nás to udržuje stále ve střehu :-). Ještě jednou děkuji za osvětlení toho paragrafu 10k) část věty: "a která je zároveň plátcem" jsem po prvním přečtení nějak ignorovala a tak mě to stále mátlo. Mějte se hezky

• 25. 8. 2011 12:41

malajana (neregistrovaný) 89.235.34.---

Dobrý den, řeším teď podobnou situaci a měla bych ještě doplňující otázku. Jak zjistím, že je švýcarská firma plátce DPH v ČR? Ráda bych Vás ještě poprosila o zaslání toho článku na adresu jlu zavinac seznam.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).