Hlavní navigace

Zaměstnanec a současně podnikatel s. r.o.

  • (neregistrovaný) 84.42.185.---

    1. 8. 2011 2:01

    Mám dotaz, jsem zamestnancem neziskove organizace a chtel bych jeste mimo ramec teto neziskovky podnikat v pohostinstvi, muzu si za techto podminek zalozit s.r.o. a vystupovat jako vlastnik spolecnosti a jednatel zaroven, aniz bych pritom ohrozil svou stavajici praci v neziskove organizaci??? Dekuji za odpoved

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 8. 2011 6:28

      autorka

      Dobrý den,

      pokud se nejedná o shodnou činnost s činností neziskové organizace, nemusíte mít souhlas zaměstnavatele. Dle § 304 zákoníku práce totiž mohou zaměstnanci vedle svého zaměstnání vykonávaného v pracovněprávním­vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

      Dagmar Kučerová  :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).