Hlavní navigace

Odprodej drobného majetku zaměstnancům

  • (neregistrovaný) 78.80.244.---

    1. 8. 2011 15:24

    Dobrý den,

    firma vyřazuje drobný hmotný majetek - počítače a příslušenství, mobilní telefony atd.. Tento majetek byl nabídnut za symbolické ceny zaměstancům. Jak to bude v případě odprodeje zaměstnancům s DPH? Firma je plátcem DPH.
    Je nutné u veškerého drobného majetku uvádět důvod vyřazení, i když není odepisován a z jeho povahy je patrné že jeho životnost je jen pár měsíců?

    Předem děkuji za odpověď

    A.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 8. 2011 13:34

      Rop

      Prodejní cena bude včetně DPH.

      Pokud cena bude nižší než cena obvyklá, tak to zaměstnanec dodaní dle § 6 odst. 3 zákona o daních z příjmů.

      Jinak nebude se jednat o vyřazení majetku, ale o jeho prodej ... a podle toho je třeba účtovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).