Hlavní navigace

Studentské daně-vrácení

• (neregistrovaný) 212.80.83.---

6. 1. 2010 11:53

Dobrý den. Jsem studentkou a v loňském roce (2009) jsem měla celkem 3 práce na DPP. Ráda bych se zeptala, zda je možné zažádat o vrácení daní (několikrát mi byla popletena výplata a tudíž jsem platila velké daně) a co vše k tomu budu potřebovat...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2010 12:11

m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

Re: studentské daně-vrácení
      Záleží, jestli jste tam podepsala tzv. prohlášení k dani a měla zálohovou daň. Pokud ne, daň je tzv. srážková a tu Vám už nikdo vrátit nemůže.
      (15 %) Příště se sama hlaste, že prohlášení chcete podepsat, ale můžete mít vždy jen u jednoho zaměstnavatele, i když třeba v dalším měsíci u jiného, nesmí být souběh u dvou zaměstnavatelů. Potom obvykle daň neplatíte, nebo jen minimum, protože donesete ještě potvrzení, že jste studentka.

• 6. 1. 2010 12:13

A pokud jste měla zálohovou daň, můžete požádat posledního zaměstnavatele o roční zúčtování, pokud dohody nebyly souběžně,
      podepíšete na prohlášení do 15. 2. 2010. Musíte jim donést potvrzení od předchozích zaměstnavatelů v roce 2009.

• 6. 1. 2010 12:29

dana.v (neregistrovaný) 212.80.83.---

A ještě poslední dotaz. O roční zúčtování můžu požádat posledního zaměstnavatele i v případě, že tam již asi měsíc nepracuji?

• 6. 1. 2010 13:41

Tak to nevím, snad ano, pokud nebudou chtít, uděláte si své přiznání do konce března a podáte na FÚ. Není to složité.

• 6. 1. 2010 14:09

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

ano o provedení ročního zúčtování můžete požádat posledního zaměstnavatele v loňském roce, musíte mu doložit potvrzení o zdanitelných příjmech od všech předchozích zaměstnavatelů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).