Hlavní navigace

Jaký tiskopis-chyba v zákoně o SP

• (neregistrovaný) 194.149.118.---

6. 1. 2010 21:55

Jaký formulář použít pro opravný přehled hlášení k zaměstnancům, nějak dle diskusí co jsem tu četla nemohu vybrat na stránkách cssz ten správný.

Děkuji moc za rady

Janaz

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2010 22:07

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: Jaký tiskopis-chyba v zákoně o SP
      použijete úplně "normální" Přehled,jen vepíšete opravný a vyplníte ho bez odvodu pojistného z-tel.

• 6. 1. 2010 22:30

Janaz (neregistrovaný) 194.149.118.---

Použiji tedy formulář : Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách – platnost od 1. 8. 2009 a v kolonce úhrn pojistného uvedu jen sociální pojistné za zaměstnance? A nevíte náhodou jak by měla vypadat ta žádost?

• 7. 1. 2010 6:44

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

>>>Jaký formulář použít pro opravný přehled hlášení k
      >>>zaměstnancům, nějak dle diskusí co jsem tu četla
      >>>nemohu
      >>>vybrat na stránkách cssz ten správný.
      >>>
      >>>Děkuji moc za rady
      >>>
      >>>Janaz
      >>použijete úplně "normální" Přehled,jen vepíšete
      >>opravný a vyplníte ho bez odvodu pojistného z-tel.
      >
      >Použiji tedy formulář : Přehled o výši pojistného a
      >vyplacených dávkách – platnost od 1. 8. 2009 a v kolonce
      >úhrn pojistného uvedu jen sociální pojistné za
      >zaměstnance? A nevíte náhodou jak by měla vypadat ta žádost?
      Používala jsem původní formuláře - nám je tiskne PC ze SW, jen jsem upravila odvod pojistného, žádosti vytvářejí různé poradenské společnosti, obraťte se na ně, ale na Top4 se neobracejte,chtějí za ni hříšné peníze ... Pro prvotní jednání bude postačovat obvyklá žádost o přeplatek s odkazem na tehdy příslušná ustanovení, až v dalších kolech - pokud do toho půjdete, doporučuji zastoupení. Dobrý článek, ze kterého byste mohla čerpat, jsem už zde na BC vkládala, posílám znovu
      http://www.kodap.cz/cz/aktuality/slozita-sifra-sp-i-p-07-bude-se-zamestnavatelum-vracet-pojistne.html

>

• 8. 1. 2010 0:06

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.112.---

No, je to dost pesimistické. Já si stále myslím, že pokud rozhodně NSS pro Ježka, tak není možné, aby se soudy nechaly zahltit desítkami tisíc žalob.

OSSZ by měla jednat z úřední povinnosti. Ale jde o velké peníze, to chápu.

Hezký den!

Pavel

• 8. 1. 2010 10:14

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

dnes ráno jsem slyšela v rádiu předzprávu, že MPSV přišlo s řešním, jak se vypořádat s chybou v zákoně, tak jsem nastražila uši a čekala jsem, co z nich vypadne ..., "řešením" je zvýšit daně a snížit rozpočty městům, to bylo ale "překvapení" :) tím dávají nepřímo, Pavle, najevo, jakoby téměř přiznávali chybu a čekali rozhodnutí v neprospěch státu ..., tak mi tedy to jejich "řešení" připadne anebo zkoušejí bububu na města, která se už také přidala. Též pěkný den :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).