Hlavní navigace

Souhrnné hlášení - služba

  • (neregistrovaný) 93.99.63.---

    8. 1. 2010 16:57

    Dobrý den,
    od 1.1.2010 se musí podávat souhrné hlášení i u služeb. Musí se podat souhrnné hlášení už za IV.Q 2009 do 25.1.2010 ? Nebo tato povinnost je až za 1.Q 2010 u čtvrtletního plátce?

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2010 17:11

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: souhrnné hlášení - služba
      Pokud jste ve 4. Q 2009 neprodal zboží do EU plátci, pak SH nebudete za 4. Q 2009 podávat. Za 4. Q 2009 se v SH služby neuvádí. Lze podat v papírové podobě.
      Od 1.1.2010 se budou uvádět i služby do SH, ale pouze služby dle § 9 odst. 1. OPD v EU , pokud z této služby bude příjemce povinen přiznat daň. SH se podává měsíčně a to elektronicky. Pokud ale budete poskytovat pouze služby, pak budete SH podávat čtvrtletně. Lhůty se změní na měsíční, pokud by jste prodal zboží a to již ve čtvrtletí, ve kterém se uskuteční prodej zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).