Hlavní navigace

Odborná praxe a ochrana osob.údajů

 • (neregistrovaný) 90.177.213.---

  10. 1. 2010 18:29

  Dobrý den. Prosím o názor. Mám vzít na oddělení mzdové a personální studenta VŠ na odbornou praxi. Je možné to nějak ošetřit, že by dotyčný NE-zaměstnanec přišel student do styku se všemi citlivými údaji (nějakou smlouvou, kde se zaváže k mlčenlivosti......) Nebo taková praxe není v praxi vlastně možná, protože to není zaměstnanec a zaměstnavatel jej tedy nemůže pověřit coby osobu oprávněnou nahlížet do osobních složek. Nebo že by uzavřel dohodu ? Ale pak by to muselo být za peníze a to zase zaměstnavatel nechce. Řešil jste to někdo ?
  Děkuji za reakce

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2010 22:10

   Jana P. (neregistrovaný) 88.101.86.---

   Re: Odborná praxe a ochrana osob.údajů
   Například u nás konkréně u praktikantů ústní upozornění a podpis písemného poučení, že byl seznánem se zákonem o ochraně atd. Jsou plnoletí, tak musí být i odpovědní ne ?

  • 10. 1. 2010 22:22

   alen1 (neregistrovaný) 188.95.127.---

   Re: Odborná praxe a ochrana osob.údajů
   Podle zákona o ochraně osobních údajů §15
   , jiné fyzické osoby, které zpracovávají osobní údaje na základě smlouvy se správcem nebo zpracovatelem, a další osoby, které v rámci plnění zákonem stanovených oprávnění a povinností přicházejí do styku s osobními údaji u správce nebo zpracovatele, jsou povinni zachovávat mlčenlivost o osobních údajích a o bezpečnostních opatřeních, jejichž zveřejnění by ohrozilo zabezpečení osobních údajů. Povinnost mlčenlivosti trvá i po skončení zaměstnání nebo příslušných prací.

   Takže bych to ošetřila ve smlouvě o výkonu praxe odkazem na §15

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).