Re: DAP nepodnikatel a sleva
nárok na slevu na popl. uplatníte celoroční, daň. zvýhodnění na děti na celý rok (pokud neuplatňoval nikdo jiný a děti máte svěřeny do své péče), daň. bonus lze vyplatit, pokud Váš roční příjem (v hrubém) byl alespoň 48000Kč (podporu v nezam.nezapočítáte)
pokud jste nedosáhla tohoto příjmu, potom je zbytečné daň.př. podávat (pokud nemáte povinnost DaP podat)
Re: DAP nepodnikatel a sleva
Příjem hrubého jsem měla 49.626, sražené pojistné 17.374,základ daně 67.000, daň 10.050. Takže mi vychází, že když si podám DAP tak by mi měl FÚ vyplatit 7.120 bonusy (za těch 8 měsíců mi je vyplatil zaměstnavatel,celkem 14.240Kč). Velmi pěkně Vám děkuji
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
11. 1. 2010 10:51
Byla jsem zaměstnancem, od 9/2009 jsem v evidenci ÚP.Samoživitelka s 2mi dětmi.Budu si sama podávat DAP, věřím že mi FÚ doplatí bonus na děti za ty 4měsíce.Mám v DAP uvést také roční slevu na sebe?U zaměstnavatele jsem měla podepsané prohlášení na 1-8/2009, zkrácený úvazek,sleva na mě uplatněna, bonusy mi vyplaceny byly. Sražená záloha na daň celkem 0 Kč. Myslím že asi neuvádět tu slevu na mě,když jsem daně neplatila, FÚ zřejmě nevyplácí. Velmi děkuji.