Hlavní navigace

Volno na hledání nového zaměstnání

 • (neregistrovaný) 87.139.17.---

  13. 1. 2010 12:49

  Dobrý den,
  má zaměstnanec právo na volno na hledání nového zaměstnání v průběhu, kdy mu běží výpovědní doba. Zaměstnanec dostal výpověď dle par. 52 písm. c). Kolik dní a jak je mu tato doba proplacena...?
  Děkuji za radu.
  Mišule

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 1. 2010 12:59

   all (neregistrovaný) 77.93.205.---

   Re: Volno na hledání nového zaměstnání
   NV č. 590/2006 Sb.
   11. Vyhledání nového zaměstnání
   Pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 půlden v týdnu, po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců. Ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až e) zákoníku práce, nebo dohodou z týchž důvodů. Pracovní volno je možné se souhlasem zaměstnavatele slučovat.

  • 13. 1. 2010 12:59

   VH

   Re: Volno na hledání nového zaměstnání
   Má právo na prac. volno v rozsahu 1 půlden za každý týden v rozsahu dvouměsíční výpovědní doby, toto volno je možné se souhlasem zaměstnavatele slučovat. Je to překážka jako každá jiná, tzn. zaměstnanec je povinen její trvání prokázat a pokud je sledovaného účelu dosaženo, další volno čerpat nemůže (byť by nevyčerpal jeho max. rozsah). Za dobu tohoto prac. volna mu náleží náhrada mzdy ve výši prům. výdělku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).