Hlavní navigace

DPH u služby od 1.1.2010

  • 90.181.195.---

    15. 1. 2010 13:35

    faktura z a přepravu z německa na slovensko pro německého plátce bude bez DPH? a dle jakého paragrafu nebo co musí být na faktuře za odkaz, že je příjemce povinen přiznat daň

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2010 14:02

      Mína (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: DPH u služby od 1.1.2010
      místo plnění bude tam, kde má příjemce sídlo (Německo) dle par. 9 odst.1) zákona o DPH....tento odkaz dáte do věty typu: příjemce služby má povinnost přiznat a zaplatit daň dle par. (viz výše) nebo nějak podobně to zformulujte

      musíte mít platné VAT Němce.

      JInak se postupuje při poskytnutí služby pro osobu nepovinnou k dani (občan...) viz par. 10 f) - ale to asi není Váš případ.

    • 8. 2. 2010 10:26

      jc (neregistrovaný) 90.179.141.---

      Re: DPH u služby od 1.1.2010
      a v případě, že česká firma namontuje stroj v ČR a fakturuje na Slovensko ,obě firmy plátci DPH.. taky § 9/1?

    • 8. 2. 2010 13:35

      Mi (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: DPH u služby od 1.1.2010
      tak to se moc omlouvám, ale tyhle práce spojené s instalací a montáží...to nedělám, takže jsem se o to nikdy nijak moc nezajímala. Ale myslím, že v loňském roce záleželo na tom, kam se stroj potom převezl nebo zda zůstal v ČR, ale jak je to teď opravdu nevím jistě....myslím, že par.9 by to mohl být, že byste vystavili fa bez DPH a přenesli povinnost na Slováka, ale neberte to jako radu...je to jen domněnka...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).