Re: OSVČ automobil.....s.r.o.....automob
prosim berte to jen jako nazor.
jako OSVC ma auto v obchodnim majetku. Pak je lhostejno zda si na nej necha psat nahrady jako zamestnanec nebo smlouvu o zapujceni, danit to na sve strane musi vzdy. Pokud by ale v obchodnim majetku OSVC nebylo, pak to nedani. Navic k tem nahradam neni potreba uctenky dokladat.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
Vláda bude i v květnu zasahovat do cen paliv. Mění se výpočet
17. 1. 2010 18:58
Dobrý den,
řeším nejjednoduší způsob uplatnění nějakých nákladů na auto. Jedná se o auto které má OSVČ v majetku (silniční daň samozřejmě zaplacena) a ta stejná OSVČ má s.r.o.,kde má sml. o výkunu funkce jednatele a je také zaměstnán jako barman. Když by jsem chtěla použít lístky na benzín. Můžu? S tím,že cesty doložím knihou jízd,ale nemám smlouvu o pronájmu auto...to nechci,aby OSVČ nemusela danit. Nebo udělat cesťáky....tzn. na zamce...jako barman a doplnit do mezd...což by ještě asi šlo když. Cestovní náhrady nedaníme,takže by jsem jen opravila pásku a na odvody by to nemělo vliv.....nebo z pohledu jednatele a jeho sml. o výkonu funkce (bezúplatné) dát tam jen ty lístky na benzín bez jakékoliv smlouvy o půjčce auto....masakr.....prosím..prosím o názory,pomoc......:-)