DPH operat.leasing vozidla

  • (neregistrovaný)

    18. 1. 2010 9:42

    Dobrý den,
    společnost používá tzv. full service rent vozidel (nájem vozidla včetně služeb), vozidlo se vraci pronajimateli po sjednane době. Zaměstnanci mohou toto vozidlo použivat i pro soukromé potřeby.
    Vzhledem k tomu, že někteří zahraniční zaměstnanci ignorují vedeni knihy jízd nejsem schopna vypočítat poměr jakým bych měla krátit dph na vstupu za tuto službu a následně stanovit základ pro účely vytvoření dokladu o použití a odvodu dph za plnění které nesouvisí s ek. činností.
    Muj dotaz zní: Pokud neuplatním dph na vstupu - viz par. 14, odst. 4, písm. b), tak již nemusím odvádět daň na výstupu (z důvodu soukr. použití/tvořit doklad o použití) nebo ano? Pokud ano tak co je základem? cena na vstupu vč. dph? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).