Hlavní navigace

Fve- uvedení do provozu

  • (neregistrovaný) 82.113.44.---

    19. 1. 2010 10:31

    Dobrý den,
    chci se zeptat, který den se považuje za den uvedení FVE do provozu.
    Pokud mám licenci vydanou např.1.12.2009 - běží 15-ti denní lhůta nabytí právní moci, tj. 15.12.2009, mohu tedy již podnikat.
    Ale pokud stále nemám uvedenou FVE do provozu? - čez namontuje hodiny až v lednu 2010
    Který den se bere tedy za zahájení podnikání a já budu muset vést učetnictví??

    Děkuji Věra

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2010 1:08

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.112.---

      Re: fve- uvedení do provozu
      Podle energetického zákona č. 458/2000 Sb., § 11/1/f je držitel licence na výrobu elektřiny povinen být účetní jednotkou. Držitelem licence se stanete nabytím právní moci rozhodnutí o udělení licence.

      Vlastní zahájení provozu FVE je podle mého názoru nerozhodné.


      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).