Hlavní navigace

Změna trvalého bydliště - hlášení na ÚP

• (neregistrovaný) 217.117.216.---

20. 1. 2010 17:43

Jsem v evidenci úchazečů o zaměstnání Úřadu práce v Chomutově. Pobírám podporu v nezaměstnanosti, mám nekolidující zaměstnání. Stěhuji se do jiného kraje, změnu trvalého pobytu budu vyřizovat samozřejmě po přestěhování. Také nekolidující zaměstnání bude logicky končit zároveň se stěhováním. Úřednice Úřadu práce mi sdělila, že musím přijet sem do Chomutova a doložit jí změnu trvalého pobytu a také ukončení nekolidujícího zaměstnání a potvrzení příjmu za leden. Skutečně se nemohu nahlásit na Úřadě práce v novém bydlišti a tam tyto doklady předložit? Takhle budu muse platit cestu vlakem tam a zpět, nehledě na to, že pokud již budu mít nové zaměstnání, budu si na to muset vzít dovolenou. Připadá mi to postavené na hlavu. Máte s tím někdo zkušenost? Poraďte prosím.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2010 20:34

RenataH (neregistrovaný) 94.138.100.---

Re: změna trvalého bydliště - hlášení na
      Záleží jako vždy na lidech. Jsou referenti ÚP, kterým stačí novou prac.smlouvu naskenovat, jsou tací, kteří ji potřebují dostat do ruky. V každém případě potvrzení o tom, kolik jste si vydělal za leden, musíte doložit. Ale to určitě stačí poslat poštou. Pokuste se s úřednicí domluvit, zda by jí vše nestačilo naskenované nebo poštou.

• 20. 1. 2010 20:59

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Nevím, jestli vám to pomůže a také jestli to pořád platí, musíte se kouknout někde na zákon o zaměstnanosti v platném znění, ale našla jsem toto:
      § 27 zákona o zaměstnanosti
      (4) Uchazeči o zaměstnání, který změní v průběhu vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání bydliště a splní oznamovací povinnost podle odstavce 2, převede úřad práce ke dni změny bydliště evidenci uchazeče o zaměstnání na úřad práce příslušný podle jeho nového bydliště.
      § 28
      Uchazeč o zaměstnání může požádat příslušný úřad práce (§ 24) o zprostředkování zaměstnání úřadem práce, v jehož správním obvodu se z vážných důvodů skutečně zdržuje. Dohodnou-li se úřady práce do 10 kalendářních dnů ode dne podání žádosti, zprostředkovává jeho zaměstnání a vykonává další práva a povinnosti vyplývající z tohoto zákona úřad práce, v jehož správním obvodu se uchazeč o zaměstnání skutečně zdržuje. Jestliže se úřady práce nedohodnou, určí ministerstvo, který úřad práce bude zprostředkovávat zaměstnání a vykonávat další práva a povinnosti vyplývající z tohoto zákona.

• 20. 1. 2010 21:30

Viki22 (neregistrovaný) 93.91.158.---

Požádejte pracovnici ÚP o zaslání poštou kopií dokladů (jak už bylo psáno výše) a pokud Vám nebude ochotná vyhovět, tak si promluvte s vedoucím ÚP.Je to opravdu jen o dohodě...Pokud půjdete výš, budou vidět, že to myslíte vážně a taky Vás brát vážně začnou...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).