Hlavní navigace

Nemoc x podpora

• (neregistrovaný) 77.48.59.---

20. 1. 2010 18:43

Pěkný večer, potřebovala bych se zeptat na řešení situace při podpoře. Pracovní poměr mě skončí 31.1.2010, následně 1.2.2010 se budu registrovat na ÚP. Jenže na duben mám naplánovanou operaci, dost vážnou, uzdravovat se budu po zákroku nejmíň půl roku. Netuším, zda když budu pobírat podporu a onemocním, zda se mi přeruší podpora a budu dostávat nemocenku. Hlavně také netuším, z čeho se mi bude pak nemocenka počítat - z nějakého základu z podpory ? Existuje prý nějaká ochranná doba 7 dní po ukončení zaměstnání. Moc všem děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2010 20:23

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: Nemoc x podpora
      Na nemocenskou by jste po ukončení pracovního poměru měla nárok jenom v případě, že by jste onemocněla právě v té ochranné lhůtě, která je 7 dnů po ukončení. Pokud budete v době operace v evidenci ÚP, tak na nemocenskou nárok mít nebudete, budete normálně pobírat podporu až do jejího ukončení.

• 20. 1. 2010 20:28

RenataH (neregistrovaný) 94.138.100.---

Re: Nemoc x podpora
      Přesně tak, existuje ochranná doba 7 dnůpo skončení pracovního poměru, pokud onemocníte během této doby, a vaše nemoc bude delší než 14 dnů, budete od 15.dne mít nárok na nemocenské dávky. Pokud onemocníte později, nárok na nemocenskou nemáte. Takže v době, kdy budete na operaci, a budete se z ní zotavovat, nebudete mít nárok na nemocenskou. Budete nadále pobírat podporu v nezaměstnanosti (pokud splňujete podmínky)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).