Hlavní navigace

Aukro, přiznání k DPFO

• (neregistrovaný) 93.99.142.---

21. 1. 2010 9:13

Dobrý den,
    po včerejším humbuku, od poloviny roku jsem na aukru prodávala výrobky rodinné firmy, ve které jsem vedena jako zaměstnanec, na svoji fyzickou soukromou osobu cca za 100.000,-.Všechno se samozřejmě vrátilo do firmy.(člověk si myslí že si něco přivydělá bez zdanění...)Dá se napsat do mého daňového přiznání FO.Příjem z prodeje §10 100000,- a do výdajů také 100.000,-.Takže zisk 0?Firma mi vystaví faktury na prodej výrobků, přesně za tu cenu za kterou jsem je prodala na aukru. No prostě to chci zlegalizovat a přiznat.Kdybych to zdanila na sebe bez výdajů, tak by to zřejmě neprošlo, nemám ŽL.(nebo že by to šlo jinak?)
    Předem Vám všem d

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 1. 2010 9:20

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: Aukro, přiznání k DPFO
      Pokud neprokážete, že nešlo o soustavnou činnost, postih za neoprávněné podnikání hrozí stále. Domnívám se, že na polehčující okolnosti (podání daňpřiznání) živnostúřad nehraje.

• 21. 1. 2010 9:32

Kontrolka (neregistrovaný) 193.86.121.---

Já bych to viděla na soustavnou činnost.
      A buďte si jistá, že FÚ při případné kontrole prověří i vašeho dodavatele. A pokud vám prodával za nižší ceny než je obvyklé bude se ptát proč!!!!

• 21. 1. 2010 9:41

poctivka21 (neregistrovaný) 93.99.142.---

Jednalo se o stejnou cenu za kterou to prodává firma (firma je rodiny), ale nevím proč, na aukru o to byl větší zájem.(ikdyž jsem tam byla vedená jako soukromá osoba) Všechny peníze šly zpět do firmy(ale mysleli jsme si ,že to půjde bez dokladů).V podstatě jsem jednala v za firmu jako její zaměstnanec.....ale to asi neprojde

• 21. 1. 2010 9:53

jana h (neregistrovaný) 85.132.151.---

Já bych to asi řešila takto, netvrdím, že je to ideální ale 1rok bych takhle asi riskla. Jestliže jste oficiální zaměstnanec, tak bych napsala nějaký papír - smlouvu, zadání pracovního úkolu na prodej výrobků firmy přes soukromý účet na Aukru ( s prodejem zde nemám zkušenosti - to je jen pro fyzické osoby ?) s tím, že vydělané peníze patří firmě. V případě, že peníze docházely na váš sour. účet či adresu, tak mít zdokladované předání peněz firmě.
      Taky byste mohli zpětně uzavřít dohodu o provedení práce na prodej zboží na Aukru např s tím , že odměna bude 1% z prodeje, koncem 12/2009 si necháte vyplattit 1000,- přes pokladnu , odvádí se srážková daň 15 % pojistné ne...jen se ještě zeptám, jak ste myslela poznámku: člověk si myslí že si něco přivydělá bez zdanění...znamená to, že ne vše šlo do firmy zpět ??

• 21. 1. 2010 10:32

poctivka21 (neregistrovaný) 93.99.142.---

Myslela jsem to za firmu, protože jsme rodinná firma, kde si musíme věřit,jinak by to nefungovalo.Samozřejmě,že o tom měli všichni přehled,šlo nám o práci (takhle jsme to řešili poprvé, protože krize s náma zamávala, tak jak ještě nic za posledních 17let). Děkuji Vám za radu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).