Hlavní navigace

Zrušené živ.pojiš. a firma neexistuje...

• (neregistrovaný) 88.102.142.---

22. 1. 2010 6:50

Dobrý den,
    zrušila jsem živ.poj.,vím,že musím dodanit.
    Ale firma,kde jsem byla zaměstnaná od r.2001-2007 byla zlikvidována.
    Jak zjistím, jakou část mám dodanit? Čím to doložím na finačním úřadě?
    Od kterého roku vůbec platí,že si z-ci mohli provádět odpočty těchto částek z daň.přiznání?
    Nemáte s tím nějaké zkušenosti?
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2010 18:44

AM (neregistrovaný) 90.178.162.---

Re: Zrušené živ.pojiš. a firma neexistuj
      Odpočet zaplaceného ŽP se začal poprvé za rok 2001.
      Obraťte se na příslušnou pojišťovnu, aby Vám sdělila částku, kterou byste měla dodanit. Pokud Vás odkáže na mzd. účetní, jedná nesolidně (když lidem vymývali mozky o výhodnosti nových pojistek, tak se na mzd. účetní neohlíželi a vesele i přes upozornění tvrdili, o kolik si snížíte daně - a přitom se jedná pouze o snížení daňového základu nikoliv daně!).
      Pokud u pojišťovny nepochodíte (nechte si to písemně!), nezbývá než udělat "kvalifikovaný" odhad podle pojistné smlouvy a příp. dodatků (z pojistky jen tu část, na kterou se vztahoval odpočet, tj. bez částky za úraz, nemoc,trvalé následky,atd. - pouze část pro případ dožití, smrti nebo dožití, nebo důchodové pojištění. Pokud jste platila pořád stejnou výši, tak pronásobíte očistěnou část pojistky počtem měsíců za celé období, při indexaci budete propočítávat po jednotlivých letech).
      Při podání daň. přiznání na FÚ NEMUSÍTE ze zákona dokládat dodaňovanou částku.Správce daně Vás ale může vyzvat. Pak bych předložila písemné odmítnutí pojišťovny, poj. smouvu včetně dodatků a svůj propočet částky.

• 25. 1. 2010 8:15

nova (neregistrovaný) 88.102.142.---

Re: Zrušené živ.pojiš. a firma neexistuj
      Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).