Hlavní navigace

DPH a zalohy za energie

• (neregistrovaný) 77.48.32.---

22. 1. 2010 17:04

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak správně zaúčtovat zálohy za energie na konci roku. Nevím, jak to mám udělat s DPH. Po úhradě záloh nám nechodí daňové doklady a vyúčtování DD budu mít až v květnu, kdy jsem myslela, že si DPH uplatním. Jak ale rozložit do dohadných položek spotřebu a kam mám dát to DPH - nechat na zálohách? Plátci jsme od půlky roku 2009, takže jsem se s tímto ještě nesetkala.
    diky za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2010 21:36

annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

Re: DPH a zalohy za energie
      A DD k zaplaceným zálohám nedostáváte proč?

• 23. 1. 2010 9:31

Pepina (neregistrovaný) 194.213.214.---

DD nedostáváte zřejmě proto, že pronajímatel vede daňovou evidenci a nemusí ze záloh odvádět DPH. Jinak nevím, pokud platíte zálohy elektrárnám, tak ty určitě daňové doklady posílají. Zkuste kontaktovat pronajímatele.

Pokud DDoklady nemáte, celou zálohu musíte vést jako zálohu (DPH si nenárokujete) a zálohy vyúčtujete až po obdržení konečného vyúčtování.

• 23. 1. 2010 10:17

JR (neregistrovaný) 88.101.23.---

Já účtuji DPH ze zaplacených záloh dle platebního kalendáře, který ČEZ Prodej posílá vždy s vyúčtováním. Daňové doklady k zálohám dostáváme pouze na plyn nebo vodu. Ještě nám zkušenost, že pokud jste platili zálohy přímo ČEZu a nemáte k tomu platební kalendář na zálohy, tak si vyžádejte od nich na všechny zaplac. zálohy daňové doklady.

• 24. 1. 2010 14:44

monca (neregistrovaný) 213.192.13.---

Dekuji za odpovedi, DD jsme nedostavali, protoze jsem, myslela, ze si uplatnim DPH az s vyuctovanim. Jedna se o RWE a ty platebni kalendar nemaji - jenom oznameni o vysi zaloh.
      Takze si vyzadam za vsechny mesice danovy doklad a uplatnim DPH.
      jeste jednou dekuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).