Hlavní navigace

Výdaje % z příjmu

  • (neregistrovaný) 85.160.109.---

    23. 1. 2010 13:16

    Slyšel jsem že si za rok 2009 můžu jako řemeslník uplatnit 80% výdajů. Ale v zákoně na těchto stránkách je psáno všude s platností od 1.1.2010. je to fakt i zpětně, kde se to dočtu?
    (7) Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může uplatnit výdaje, s výjimkou uvedenou v § 11 nebo 12, ve výši Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může uplatnit výdaje s výjimkou uvedenou v § 11 nebo 12 ve výši (Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2010.)

    a) 80 % z příjmů podle odstavce 1 písm. a) a odstavce 1 písm. b) z příjmů ze živností řemeslných,
    b) 60 % z příjmů podle odstavce 1 písm. b), s výjimkou příjmů ze živností řemeslných,
    c) 40 % z příjmů podle odstavce 1 písm. c) nebo z příjmů podle odstavce 2 písm. a), s výjimkou příjmů podle odstavce 6, anebo z příjmů podle odstavce 2 písm. b) až d).
    a) 80 % z příjmů podle odstavce 1 písm. a) a písm. b) z příjmů ze živností řemeslných,
    b) 60 % z příjmů podle odstavce 1 písm. b), s výjimkou příjmů ze živností řemeslných, a odstavce 1 písm. c) nebo z příjmů podle odstavce 2 písm. a), s výjimkou příjmů podle odstavce 6, anebo z příjmů podle odstavce 2 písm. b) až d). (Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2010.)

    Způsob uplatnění výdajů podle tohoto odstavce nelze zpětně měnit. Způsob uplatnění výdajů podle tohoto odstavce nelze zpětně měnit. (Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2010.)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 1. 2010 17:19

      raš (neregistrovaný) 81.90.174.---

      Re: Výdaje % z příjmu
      Pročtěte pokyny k příloze č.1 DP FO.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).