Hlavní navigace

DPH a sdružení FO

• (neregistrovaný) 90.179.178.---

23. 1. 2010 13:43

Prosím o radu, zda někdo nevíte, jak podat DAP DPH u dvou účastníků sdružení FO. Činnost ukončili 31.12.2009, ale v posledním čtvrtletí si již kupovali zásoby každý na sebe a také vzájemně jeden od druhého a naopak. Kolik DAP k DPH podat? jedno za sdružení mi je jasné, ale mám tam přičíst i příjmy a výdaje účastníka, na které je DPH vždy podáváno a za druhého podat jenom na jeho vl. příjmy a výdaje (jindy jsme podávali s nulou)? Prosím poraďte. děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 1. 2010 14:25

karel2 (neregistrovaný) 92.62.224.---

Re: DPH a sdružení FO
      no jestli to dobre chapu. tak to co pisete nejde. nemuzou byt ve sdruzeni a chvilku se tvrit jako ze je sdruzeni a chvilu ze kupujou na sebe. bud maji smlouvu od sdruzeni a jsou ve sdruzeni a nebo ukoncili sdruzeni a uz nejsou ve sdruzeni. pokud smlouva o ukonceni sdruzeni je k 31.12. tak podle meho proste do te doby jsou ve sdruzeni a basta. pak si tezko sdruzeni muze neco prodat sdruzeni. alespon tak bych to chapal ja.

• 23. 1. 2010 14:31

ELEN (neregistrovaný) 90.179.178.---

To by bylo hezké, kdyby to mohlo být tak jednoduché, ale přeci můžu být ve sdružení a mít i mimo něj své aktivity, pak bych měla DAP za sdružení sečteno s mým DAP. Nebo mi něco uniká :-)

>no jestli to dobre chapu. tak to co pisete nejde.
      >nemuzou byt ve sdruzeni a chvilku se tvrit jako ze je
      >sdruzeni a chvilu ze kupujou na sebe. bud maji smlouvu od
      >sdruzeni a jsou ve sdruzeni a nebo ukoncili sdruzeni a
      >uz nejsou ve sdruzeni. pokud smlouva o ukonceni
      >sdruzeni je k 31.12. tak podle meho proste do te doby jsou
      >ve sdruzeni a basta. pak si tezko sdruzeni muze neco
      >prodat sdruzeni. alespon tak bych to chapal ja.

• 23. 1. 2010 15:26

M.M (neregistrovaný) 88.103.196.---

Nic vám neuniká. Člen sdružení může mít samozřejmě i vlastní činnost, nejenom ze sdružení. A pokud je ten člen sdružení, který podává za sdružení přiznání k DPH, nebude přece podávat dvě - 1 za sebe 2 za sdružení. Takže každému členu spočítejte, jak je na tom, a podejte normálně dvě nenulová přiznání.

• 23. 1. 2010 15:32

ELEN (neregistrovaný) 90.179.178.---

Děkuji za odpověď, takže to mám dobře, neboť jsem připravila jedno DAP za sdružení ke kterému jsem přičetla jednu osobu, na kterou je DPH vedeno a druhému účastníku sdružení jsem připravila samostatné DAP s tím, že za sdružení má nulu + své příjmy a výdaje. Moc děkuji a přejí krásný zbytek víkendu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).