Hlavní navigace

DPH a stravenky

  • (neregistrovaný) 213.226.238.---

    23. 1. 2010 19:21

    Dobrý den,
    firmou proběhla poplašná zpráva, že podle nového zákona o DPH se zaměstnancům daní 20 % DPH ne těch jejich 45%, ale celá částka. Donesli to ze školení k DPH. Zdá se mi to divné, cenu stravenky by to pro zaměstnance docela znatelně zvedlo, a v zákonu nemůžu tuto novinku najít. Snad to jen špatně pochopili. Nevíte někdo něco přesnějšího?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2010 7:45

      ra (neregistrovaný) 90.182.105.---

      Re: DPH a stravenky
      -Zákon DPH 235/2004 §36a
      - pro DPH není již možné u stravování zaměst. stanovení základu daně z ceny stravného hrazené zaměstnancem snížené o daň, kdy byl základ daně ovlivněn příspěvkem od zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).