Hlavní navigace

Čerpání dovolené

• (neregistrovaný) 80.82.146.---

24. 1. 2010 10:44

V polovině května budu nastupovat na mateřskou dovolenou (6 týdnů před stnoveným porodem). V podniku, kde pracuji máme celoroční nárok na dovolenou 25 dnů. Můžu si těchto 25 dnů vyčerpat před mateřskou nebo musím až před čerpáním rodičovské?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 1. 2010 11:15

yx (neregistrovaný) 94.112.113.---

Re: Čerpání dovolené
      Vzhledem k tomu, že dobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel a jediná doba, kdy ji musí povolit ze zákona je právě po MD a před RD, tak záleží na tom, jestli vám čerpání povolí.

• 24. 1. 2010 11:49

j (neregistrovaný) 80.82.146.---

A kdybych si dovolenou nevybrala před mateřskou, ale až před rodičovskou, pobírala bych zároveň rodičovský příspěvek a zároveň by mi podnik platil dovolenou? Neumím to moc vyjádřit, chtěla bych vědět, co je pro mě finančně lepší. Zaměstnavatel mi určitě nebude dělat problémy při vybíraní dovolené.

• 24. 1. 2010 13:30

yx (neregistrovaný) 94.112.113.---

Ano, po před ukončením MD si zaměstnavatele požádejte o čerpání řádné dovolené, při které můžete zároveň pobírat rodičovský příspěvek. Takže zároveň dovolenou (nežádejte proplacení, nýbrž čerpání) a rodičovský příspevek, potom si požádejte o rodičovskou dovolenou, nejdéle do 3 let věku dítěte.

• 24. 1. 2010 14:54

j (neregistrovaný) 80.82.146.---

Děkuji velice za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).