Hlavní navigace

Roční zúčtování

 • (neregistrovaný) 83.208.80.---

  25. 1. 2010 9:15

  Prosím o radu.

  1) Může mi zaměstnavatel udělat roční zúčtování daní, jestliže jsem měla příjem ještě jiný ( chodím si přivydělat do obchodu), kde mám také sepsanou smlouvu.Nebo si musím daně udělat sama?

  2) Pokud jsem skončila 31.12. a od 1.1. jsem nastoupila k novému zaměstnavateli, který mi má udělat zúčtování? Ten nyněnjší nebo původní.

  3) Jsem nezaměstnaná a během roku jsem si příležitostně přivydělávala. Vždycky se jednalo o dohodu o pracovní činnosti. U někoho jsem odváděla daň u někoho ne. Vždy se jednalo o částku 4000,- Kč. Musím tyto částky uvádět u daní, které si budu dělat sama?

  Děkuji za zodpovězení dotazů. Každý dotaz je jiný proto je prosím nevztahujte k sobě.

  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 1. 2010 9:29

   Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

   Re: roční zúčtování
   ad 1) V tom obchodě záleží na tom, kolik hrubého činily měsíční výdělky. Pokud vždy do 5000 hrubého, tak z nich byla sražena srážková dań, která už je konečná a nevstupuje do vyrovnání, takže první zaměstnavatel může udělat zúčtování. Pokud aspoň v 1 měsíci přesáhla hrubá 5000 Kč, tak z tohoto výdělku byla sražena zálohová daň a nelze udělat zúčtování, musí se podat přiznání.

   ad 2) Zúčtování provádí zaměstnavatel, u kterého jste měla jako u posledního v roce podepsané prohlášení. K tomu druhému jste nastoupila až v dalším roce, takže ten ne.

   ad 3) Do zúčtování nebo přiznání se uvádí zálohové daně (i když tyto vyšly po odpočtu slevy nulové) a příjmy, které byly daněné zálohovou daní. Způsob danění se vždy odvíjí od toho, zda máte či nemáte podepsané prohlášení. Srážkové daně a příjmy daněné srážkovou daní se neuvádí.
   Podepsané prohlášení: vždy zálohová daň.
   Nepodepsané prohlášení: hrubý příjem nad 5000 Kč - zálohová daň.
   Hrubý příjem do 5000 Kč - srážková daň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).