Hlavní navigace

Mám nárok na dovolenou?

• (neregistrovaný) 90.177.171.---

25. 1. 2010 11:19

Prosím mzdové, vraťe se ještě jednou k dotazu z 22.1.
    Odpověd na tento dotaz mi není jasná. Díky Jarda

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2010 12:08

peckin (neregistrovaný) 90.177.171.---

Re: Mám nárok na dovolenou?
      Moc prosím vraťte se k dotazu "Mám nárok na dovolenou?" z 22.1..
      odpověď paní Renaty H. mě dost zarazila.
      Díky a hezký den Jarda

• 25. 1. 2010 12:59

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Rozumím tomu tak, že mateřská dovolená a rodičovská dovolená je volno podle zákoníku práce , poskytnuté v souvislosti s porodem a následně s péčí o dítě. Peněžitá pomoc v mateřství je dávka nemocenského pojištění a rodičovský příspěvek je dávka státní sociální podpory.Tak že i když nevznikne nárok na PPM, nezanikne tím automaticky nárok na mateřskou dovolenou. Stejně tak tam, kde by nebyl nárok na rodičovský příspěvek neznamená to automaticky, že není nárok na rodičovskou dovolenou.

• 25. 1. 2010 15:09

Jde mi o to jak mám tuto zaměstnankyni evidovat. Ještě 6 týdnů po porodu měla nemocenskou a 6 týdnů před porodem. Normálně by byla již na mateřské dovolené. Takže ona měla 12 týdnů nemocenskou místo mateřské.Po skončení nemocenské jsem ji zaevidoval jako na RD. Je mi to nejasné. Již jsem se na to jednou ptal a bylo mi řečeno, že po skončení nemocenské nastupuje rovnou rodičovskou dovolenou. Byl bych rád kdyby se k tomu ještě někdo vyjádřil nebo mi poslal odkaz kde bych si to mohl nastudovat. Nikde jsem nenašel nic podrobnějšího.
      Ještě jednou díky Jarda

• 25. 1. 2010 16:49

Ještě jeden poznatek ze stránek MPSV - zaměstnankyně nemusí zvlášť žádat o mateřskou dovolenou, ale předloží formulář podepsaný lékařem . Jarda

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).