Hlavní navigace

Prokazování slevy

  • (neregistrovaný)

    25. 1. 2010 13:29

    Slevu na dani z důvodu pobírání invalidního důchodu, prokazuje poplatník každoročně dokladem o výplatě důchodu. Nikde není přesně uvedeno jakým dokladem. Většinou se vyžaduje útržek složenky z pošty nebo potvrzení ze sociálky. Zaměstnanec si nyní donesl výpis ze svého účtu s tím, že mu na finančním úřadě řekli, že to jako doklad stačí. Je to možné takto uznat, nebo ho musím opět někam honit ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2010 14:29

      j. (neregistrovaný)

      Re: prokazování slevy
      Našemu finančnímu úřadu to nestačí. Kdoví, kdo k vám potom přijde na kontrolu (určitě ne ten, co to řekl vašemu zaměstnanci :))
      Chci opravdu buď ústřižek nebo potvrzení z OSSZ. Není v tom problém, vystavují na počkání.
      Letos také máme mít kopii Rozhodnutí, do kterého stupně byl uznán invalidní důchod. Zasílala ČSSZ na adresy zaměstnanců už v prosinci. Také nebyl problém, skoro všichni už mi to přinesli.

    • 25. 1. 2010 14:56

      Petruše (neregistrovaný)

      Re: prokazování slevy
      Děkuji za odpověď. Já si to také myslím, zaměstnanec má však dojem, že ho zbytečně honím. Nevíte proč se výpis z účtu neuznává. Potřebuji mít nějáký "pádný argument " v ruce, aby to uměla vysvětlit.

    • 25. 1. 2010 15:05

      Petruše (neregistrovaný)

      Re: prokazování slevy
      Tak jsem volala na FÚ, na dvou na sobě nezávislých pracovnic jsem se dozvěděla, že kopie výpisu z účtu stačí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).