Hlavní navigace

Členské poplatky - FO- PU

  • (neregistrovaný) 88.102.112.---

    8. 8. 2011 13:26

    Dobrý  den. Prosím, pokud podniká  FO s e-shopem, mástránky, obsazuje domeny apod., je členem APEKu -Asociace pro elektronickou komerci - platí Q.člensképříspěvky. Dávám je daňově uznatel. náklad. Kde jsou hranicepotřebnosti? Potvrdí mi to někdo, nebo vyvrátí? Díkymoc! Jsou ještě nějaké případy sporné,(ikdyž námpřipadají jasné? - potřeba nutná - třeba Lékařská komoraapod.) :-[

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2011 17:25

      Rop

      § 24 odst. 2 písm. d) zákona o daních z příjmů:

      Daňově uznatelné je jenom to bez čeho nelze vykonávat danou činnost (buď jako zaměstnavatel nebo jako zaměstnanec u zaměstnavatele).

      Čili
      a) lékařská komora - ano (u zdravotnických zařízení a lékařů)
      b) asociace nemocnic - ne
      c) APEK - ne
      d) komora auditorů - ano (u auditorů nebo auditorských společností)

      Hranice je tam, kde bez zaplacení příspěvku nelze činnost vykonávat ... tj. vždy u nějaké profese regulované státem ... nikoliv občanským sdružením.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).