Hlavní navigace

Odpis nemovitosti

  • (neregistrovaný) 83.208.196.---

    26. 1. 2010 10:19

    Dobrý den,chtěl byc se zeptat: v roce2009 jsem z vlastních prostředků koupil nemovitost za 650 000Kč. 1.1.2010 jsem ji vložil do obcodního majetku.Jsem OSVČ ,vedu DE a jsem plátce DPH.Jaké budou odpisy nemovitosti? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2010 12:56

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Odpis nemovitosti
      To záleží na tom, o jakou ne,ovitost se jedná. Zda bude zařazena do OS 5 nebo 6 - viz. příloha k ZDP. Výši odpisů si vypočtete podle § 31 nebo 32. Zrychlené odpisy (§ 32) ale u nemovitosti nedoporučuji.

    • 26. 1. 2010 15:51

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Odpis nemovitosti
      U nemovitosti se předpokládá časem technické zhodnocení. Po každém TTZ odepisujete po dobu dalších 30 let. U rovnoměrného odepisování se doba odepisování tak radikálně neprodlouží.
      Porovnejte si odpisy např. při TZ po 20 letech odepisování. Při zrychleném odepisování k ZC přičtete TZ a odepisujete koef. 30, t.j. dalších 30 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).